Teknoloji

Google, Yapay Zeka Destekli Magic Editor’ı Duyurdu

ABD merkezli teknoloji devi Google’ın dün gecesi G/Ç olayları tamamen yapay zekaya odaklanmıştı. Bu içerikte; Şirket, yapay zeka destekli özellikleri istisnasız tüm hizmetlerine pompaladı. Elbette Google Fotoğraflaruygulama da bu durumdan nasibini almıştır.

“Yerleşik Google Fotoğraflar” Sihirli Düzenleyici“adlı düzenleme aracı, yapay zeka ile geliştirilmiş bir dizi özellik kazanmıştır. Bu özelliklerden bazıları, Adobe Photoshop gibi gelişmiş fotoğraf düzenleme uygulamalarını bile imrendirecek türdendir. Çünkü Google Fotoğraflar ile artık aklınıza gelebilecek her türlü düzenlemeyi yapabilirsiniz. , yapay zeka yardımıyla. saniyeler içindeyapabilirsiniz.

Nesnelerin konumunu, hava durumunu veya arka planı değiştirebileceksiniz!

Magic Editor uygulamasının yeni yapay zeka ayağı, bir fotoğrafta nesneleri taşımak Yardımcı olacaktır. Sadece nesneler de değil. İsterseniz arka planı veya hava durumunu bile değiştirebilirsiniz. En üstte bunun nasıl çalışacağına dair bir örnek görüyorsunuz. Hem arka planda hem de fotoğrafın öznesinde. istenmeyen nesneler Bunu kaldırabilir ve fotoğraftaki rastgele herhangi bir şeyi değiştirebilirsiniz. Tüm bunlardan sonra gökyüzündeki bulutları kaldırabilir ve yerlerine masmavi bir gökyüzü koyabilirsiniz.

Yukarıda Magic Editor ile düzenlenmiş başka bir örnek görüyorsunuz. Yapay zeka bebeği fotoğrafın merkezine taşırken, arka planda balon ve bank mükemmel bir şekilde hizalanmış. tamamlayabilir . Böylece eldeki fotoğraf bir profesyonel tarafından çekilmiş gibi görünüyor.

Ancak, şimdilik bu özelliği kullanamazsınız. Google tarafından yapılan açıklamalarda, Magic Editor uygulaması için sunulan yapay zeka tabanlı araçlar, bu yılın sonuna doğru İlk olarak Pixel telefonlara ulaşacağı belirtilmişti. Diğer kullanıcılar muhtemelen gelecek yılBugünden itibaren Magic Editor’ün yapay zeka özelliklerinden faydalanacaklar.

Google’ın adeta çöplük olan arama servisi yapay zeka ile yeniden hayat bulacak!

İlk etapta ChatGPT rakibi ilan edilen Google Bard, kişisel asistanınız olacak.

Google’ın yapay zeka destekli Gmail ve ofis uygulamaları Microsoft’a unutturacak cinsten!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu