Haber

Zelenskiy: “Toprağımızı, kültürümüzü, geleneklerimizi ve inancımızı koruyoruz”

Ukrayna Devlet Lideri Volodymyr Zelenskiy, Rusya’ya karşı sürdürülen savaşta ülkelerinin topraklarını, kültürlerini, geleneklerini ve dini inançlarını korumak için mücadele verdiklerini belirtti.

Zelenskiy, 7 Ocak’ta kutlanacak Ortodoks Noeli vesilesiyle akşam saatlerinde yayınladığı video mesajıyla millete seslendi.

Hristiyan inancına göre Hz. İsa’nın doğumunun kutlandığı Noel Bayramı’nın bu geceden itibaren milyonlarca Ukraynalı tarafından kutlanacağını belirten Zelenskiy, “Noel bir uyum ve aile birliği bayramıdır.” dedim.

Ülkesinde Rusya’ya karşı savaşın sürdüğünü hatırlatan Zelenskiy, “Toprağımıza, kültürümüze, gelenek ve inancımıza sahip çıkıyoruz.” ifadeleri kullandı.

Savaşın başladığı 24 Şubat’tan bu yana bayramların eskisi gibi kutlanamadığına dikkat çeken Zelenskiy, şöyle devam etti:

“Özel bir zamanda yaşıyoruz ve tüm bayramlarımız da özeldir. Geleneklerimizi yaşatmak için bazı geleneklerimizi de bozmak zorundayız. Bugün tek bir hayalimiz var. Her ailede uyum, her ailede refah olsun. vatan, Ukrayna topraklarında zafer ve bununla birlikte binlerce yıldır barış ve refah.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu