Haber

Odunpazarı Belediyesi Arama Kurtarma Ekibine Devlet Üstün Kurban Madalyası

Kahramanmaraşve Hatay’daki depremlerin ardından görev başarıyla gerçekleştirildi. OdunpazarıBelediye Arama Kurtarma Grubu’na (OBAK) Devlet Üstün Fedakarlık Madalyası verildi.

Devlet Üstün Kurban Madalyası ve Nişan Değiştirme Töreni Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi. Törende, deprem bölgelerinde arama kurtarma çalışmaları yapan 218’i Türk, 116’sı yabancı olmak üzere 334 kişiye Devlet Üstün Fedakarlık Madalyası ve Nişanı verildi. OBAK – OBAK Takım Lideri Ercan Temel, Devlet Üstün Fedakarlık Madalyasını Başkan Yardımcısı Fuat Oktay’ın elinden aldı.

DEPREM BÖLGESİNDE ÇALIŞMA ZOR

Depremin hemen ardından bölgeye giderek Hatay Antakya’da 15 gün boyunca arama kurtarma çalışmaları yürüten OBAK, 18 vatandaşı enkaz altından sağ çıkardı. Ardından Malatya’da Odunpazarı Belediyesi tarafından kurulan konteyner kentte çalışan gruplar, depremzedelerin yardımına koşmaya devam etti.

BAŞKAN KURT: “ONLARLA GURUR DUYUYORUZ”

Cumhurbaşkanlığı tarafından Devlet Üstün Fedakarlık Madalyası ile ödüllendirilen OBAK’ı tebrik eden Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, “OBAK, Odunpazarı Belediyesi’nin en değerli eserlerinden biri olduğunu özellikle bu dönemde yaptığı fedakarlıklar ile ispatlamıştır. Teşekkür ediyorum. Tüm ekibin “Önce insan” politikasının bir ürünü olan Arama Kurtarma Grubumuza başarılar diliyor, onlarla gurur duyuyoruz” dedi.

Kaynak: ANKA / Yerel

sehzadelerhaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu