Ekonomi

Nisan TÜFE verileri öncesinde ABD borsalarında hareket yok

Investing.com – ABD hisse senetleri, Çarşamba günü açıklanacak Nisan ayı tüketici fiyat endeksi raporu öncesinde sakindi.

Dow Jones Sanayi Ortalaması%0,2 düşüş, S&P 500%0,1 ve NASDAQ Bileşik%0.3 düştü.

Yatırımcılar, Fed’in enflasyonu düşürmedeki ilerlemesini değerlendiriyor TÜFE raporu değerlendirecek. Analistler, fiyatların geçen yılın aynı ayına göre %5 artarak Mart ayıyla aynı hızda ve hala Fed’in %2’lik hedefinin oldukça üzerinde olmasını bekliyorlar.

Birçok vadeli yatırımcı BeslediGeçen haftaki çeyrek puanlık artışın ardından Haziran toplantısında faiz artırımlarını yumuşatmasını bekliyor.

PacWest BancorpVe Western Alliance Bancorporation ABD de dahil olmak üzere bölgesel kredi kurumlarının hisseleri, bankacılık sistemine ilişkin endişelerin azalmaya başlamasıyla Cuma günü yükseldi. PacWest %20, Western Alliance ise %3,1 arttı.

Bu hafta ayrı üretici fiyatları, yeni İşsizlik Başvurularıtüketici duyarlılığı ile ilgili raporlar da yayınlanacaktır.

Bakan Joe BidenKongre ve Kongre başkanlarının, Kongre’nin önümüzdeki birkaç hafta içinde artırması veya askıya alması gereken borç tavanı üzerindeki farklılıkları netleştirmek ve ABD’nin yükümlülüklerini yerine getirememe riskini ortadan kaldırmak için Salı günü Beyaz Saray’da bir araya gelmesi planlanıyor.

Bu hafta Walt DisneyVe paypalfayda raporları.

DISH Ağ Şirketi, beklenenden düşük ilk çeyrek gelir raporunun ardından %2,4 düştü.

Tupperware Markalar Şirketihisse senetleri, saklama kapları üreticisinin yatırım bankası stratejik alternatifleri keşfetmek için moelisAtandığını açıkladıktan sonra %19 düştü.

Petrol fiyatları yükseldi: WTI%2,3 artışla 72,98 dolara yükseldi. brentHam petrol %2 artışla 76.81$’a yükseldi.

altın vadeli işlemleri%0,3 artışla 2.031 dolardan işlem gördü.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu