Ekonomi

Lufthansa, 15 adet uzun menzilli A350 için Airbus ile anlaşma imzaladı

Verilen bilgilere göre A350, önceki nesil uçaklara göre önemli ölçüde daha az yakıt tüketiyor ve buna bağlı olarak da emisyonları düşürüyor. Yolcular, A350 ile uçarken son teknoloji kabin imkanları ve uçak içi konfordan da yararlanma şansına sahip olacak.

Airbus ve Lufthansa, yeni uçak alımına ilişkin anlaşmaya ek olarak, sürdürülebilirlik ve geleceğin teknolojileri alanındaki işbirliklerini daha da güçlendirmek için bir Mutabakat Zaptı (MOU) imzaladı. Bu memorandum, sürdürülebilir havacılık yakıtlarının daha yoğun kullanımını, daha verimli uçuş yönetimi yoluyla yer hizmetleri de dahil olmak üzere tüm operasyonların daha fazla optimizasyonunu ve hızlandırılmış hidrojen yakıtı araştırmasını içeriyor.

önemli bir avantajı var

Airbus CFO’su ve Uluslararası Başkan Christian Scherer, “Lufthansa’nın A350 sipariş listesini toplam 60 uçağa çıkardığını ve dünya çapında artan sayıda A350-1000 müşteri ailesine katıldığını görmekten onur duyuyoruz” dedi. Uluslararası uçuşlar yeniden artarken, ekonomik ve sürdürülebilirlik baskıları ölçülebilir bir gerçeklik haline geliyor. “A350 ailesinin en büyük üyesini filosuna katan Lufthansa, Airbus’ın benzersiz operasyonel esneklik ve büyük ekonomik faydalar sunan tam filo ortaklığından yararlanacak.”

Sınıfının en sessiz uçağı

Lufthansa, son siparişiyle Airbus ile uzun süredir devam eden ilişkisini pekiştirdi. 1970’lerdeki A300’den bu yana, Lufthansa Group filosunda A220, A320-Ailesi, A330 / A340, A350 ve A380’den Airbus artefakt ailesinin tüm üyelerine sahiptir. A350, dünyanın en modern ve verimli geniş gövdeli uçağıdır ve 300-410 koltuk kategorisinde uzun menzilli uçaklar arasında birinci sıradadır.

Yeni nesil motorların ve hafif ekipmanların kullanılması, onu yakıt açısından en verimli geniş gövdeli uçak yapıyor. A350, sınıfının en sessiz uçağı olarak bilinir ve önceki nesil uçaklardan %50 daha az gürültü çıkarır. Ocak 2023 sonu itibarıyla Airbus A350 ailesi, geniş gövdeli uçak kategorisinde dünya çapında 54 müşteriden 925 kesin sipariş aldı.

afsinhaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu