Ekonomi

Brooklynli adam ve Kanadalılar Rusya’ya teknoloji ihracatı yapıyor

Salı günü New York’ta biri Brooklyn, ikisi Montreal’de yaşayan üç kişi, Rusya’ya milyonlarca dolar değerinde teknoloji ihraç ederek ABD yaptırımlarını ihlal etmekle suçlandı. İhraç edilen teknoloji, Kremlin’in Ukrayna’da devam eden işgalini destekleyen ekipmanları da içeriyor.

Sanıklar arasında 52 yaşındaki Salimdzhon Nasriddinov, 37 yaşındaki Nikolay Goltsev ve 32 yaşındaki Kristina Puzyreva yer alıyor. Bu kişilere yönelik suçlamalar arasında kaçakçılık, yaptırımları ihlal etmek için komplo kurmak ve elektronik dolandırıcılık komplosu yer alıyor.

Brooklyn’deki ABD Başsavcılığı, Rus-Tacik vatandaşı Nasriddinov’un Brooklyn’de yakalandığını, Rusya-Kanada vatandaşı Goltsev ve Puzyreva’nın da Nasriddinov’u ziyaretleri sırasında Manhattan’da bir otelde gözaltına alındığını bildirdi.

Savcılar, sanıkların değerli yurt dışı bağlantıları nedeniyle “ciddi kaçma riski” taşıdığını belirterek, sanıkların duruşmaya kadar gözaltında tutulmasını talep etti. Sanıkların avukatları bugün itibarıyla belirlenmedi.

Reuters bu makaleye katkıda bulunmuştur.

Bu makale yapay zeka yardımıyla oluşturulmuş, bir editör tarafından çevrilmiş ve incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şartlar ve Koşullarımıza bakın.

haber-beypazari.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu